29. - 30.06.2019 Pärnu

TAPAHTUMAPAIKKA
Auto24Ring / Audru ringrada
Papsaare küla
Pärnu 88317
Pärnumaa, Viro

HUOMIO KULJETTAJILLE!
Kilpailuun ilmoittautuminen tapahtuu Estonian GP -kisan ilmoittautumisjärjestelmän kautta.
Lue Rata SM -lisämääräys ja lisätiedot linkkeineen aiheesta AKK:n sivulta täältä.

Radan kotisivut: http://www.auto24ring.ee 
Tapahtuman (Estonian GP) viralliset kotisivut: https://estoniangrandprix.com 
Estonian GP:n järjestäjä on neuvotellut kuljettajille ja kalustoille matkatarjouksen, joka löytyy täältä.

AIKATAULU

Friday / Perjantai

8.30 – 15.00 Registration
9.00 – 15.00 Scrutineering
9.30 – 9.55 Drivers Breefing(ENG)

Official practices / Harjoitukset
10.00 – 10.10 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200
10.15 – 10.25 Mini GP
10.30 – 10.40 Formula Academy + Formula Ford
10.45 – 10.55 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup
11.00 – 11.10 BMW Xtreme
11.15 – 11.25 V1600
11.30 – 11.40 GT Open + BTC + TCR Baltic
11.45 – 11.55 V8 Thunder
12.00 – 12.10 Legends Cars
12.10 – 12.50 BREAK
13.00 – 13.10 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200
13.15 – 13.25 Mini GP
13.30 – 13.40 Formula Academy + Formula Ford
13.45 – 13.55 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup
14.00 – 14.10 BMW Xtreme
14.15 – 14.25 V1600
14.30 – 14.40 GT Open + BTC + TCR Baltic
14.45 – 14.55 V8 Thunder
15.00 – 15.10 Legends Cars

Qualifications / Aika-ajot
15.45 – 16.00 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200
16.05 – 16.20 Mini GP
16.25 – 16.40 Formula Academy + Formula Ford
16.45 – 16.55 Legends Cars 1. Group
17.00 – 17.10 Legends Cars 2. Group
17.15 – 17.25 BMW Xtreme 1. qualification
17.30 – 17.50 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup
17.55 – 18.15 V8 Thunder
18.20 – 18.40 GT Open + BTC + TCR Baltic
18.45 – 19.05 V1600
19.10 – 19.20 BMW Xtreme 2. qualification

Saturday / Lauantai

Warm up
10.00 – 10.10 Mini GP
10.15 – 10.25 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200

Races / Kilpailut
10.40 BMW Xtreme 1.race 20min + 1 lap
11.20 Mini GP 1.race 15min
11.55 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200 1.race 15min
12.15 – 13.10 BREAK
12.45 – 13.15 Line UP for Grand Opening / Pit walk (GT Open)
13.15 – 13.30 Grand Opening ( Live TV )
13.30 GT Open + BTC + TCR Baltic 1.race 20min + 1 lap
14.15 Legends Cars 1.race 15min + 1 lap
14.50 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup 1.race 20min + 1 lap
15.30 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200 1.race 15min
16.05 V8 Thunder 1.race 20min + 1 lap
16.45 Formula Academy + Formula Ford 1.race 20min + 1 lap
17.25 BMW Xtreme 1.race 20min + 1 lap
18.05 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup 2.race 20min + 1 lap
18.45 V1600

Official practice & Qualification / Harjoitus ja aika-ajo
19.25 – 19.50 Formula Historic / Ants Seiler Cup

Sunday / Sunnuntai
9.00 Drivers Breefing Formula Historic (EST/RUS) and Porsche TT (ENG)

Official practice / Harjoitukset
10.00 – 10.10 Porsche TT

Races / Kilpailut
10.20 V8 Thunder 2.race 20min + 1 lap
11.00 Legends Cars 2.race 15min + 1 lap
11.30 Formula Historic / Ants Seiler Cup 1.race 15min + 1 lap

Official practice / Harjoitukset
11.50 Porsche TT
12.15 – 13.00 BREAK
13.00 Porsche TT

Races / Kilpailut
13.30 GT Open + BTC + TCR Baltic 2.race 20min + 1 lap
14.15 V1600 2.race 20min + 1 lap
14.55 Porsche TT 1.race 20min
15.55 Formula Academy + Formula Ford 2.race 20min + 1 lap
16.15 BMW Xtreme Long Race 3.race 45min
17.20 Porche TT 2.race 20 min
17.50 Formula Historic / Ants Seiler Cup 2.race 15 min + 1 lap