29. - 30.06.2019 Pärnu

TAPAHTUMAPAIKKA
Auto24Ring / Audru ringrada
Papsaare küla
Pärnu 88317
Pärnumaa, Viro

HUOMIO KULJETTAJILLE!
Kilpailuun ilmoittautuminen tapahtuu Estonian GP -kisan ilmoittautumisjärjestelmän kautta.
Lue Rata SM -lisämääräys ja lisätiedot linkkeineen aiheesta AKK:n sivulta täältä.

Radan kotisivut: http://www.auto24ring.ee 
Tapahtuman (Estonian GP) viralliset kotisivut: https://estoniangrandprix.com 
Estonian GP:n järjestäjä on neuvotellut kuljettajille ja kalustoille matkatarjouksen, joka löytyy täältä.

AIKATAULU – päivitetty 19.6.!

Friday / Perjantai

8.30 – 15.00 Registration
9.00 – 15.00 Scrutineering
9.30 – 9.55 Drivers Breefing(ENG)

Official practices / Harjoitukset
10.00 – 10.10 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200
10.15 – 10.25 Mini GP
10.30 – 10.40 V8 Thunder
10.45 – 10.55 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup
11.00 – 11.10 BMW Xtreme
11.15 – 11.25 V1600 + BMW Xtreme second driver
11.30 – 11.40 GT Open + BTC + The Gran Turismo
11.45 – 11.55 Legends Cars

12.00 – 12.50 BREAK

13.00 – 13.10 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200
13.15 – 13.25 Mini GP
13.30 – 13.40 V8 Thunder
13.45 – 13.55 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup
14.00 – 14.10 BMW Xtreme
14.15 – 14.25 V1600 + BMW Xtreme second driver
14.30 – 14.40 GT Open + BTC + The Gran Turismo
14.45 – 14.55 Legends Cars

Qualifications / Aika-ajot
15.45 – 16.00 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200
16.05 – 16.20 Mini GP
16.25 – 16.40 V8 Thunders
16.45 – 16.55 Legends Cars 1. Group
17.00 – 17.10 Legends Cars 2. Group
17.15 – 17.25 BMW Xtreme 1. qualification
17.30 – 17.50 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup
17.55 – 18.15 GT Open + BTC + The Gran Turismo
18.20 – 18.40 V1600
18.45 – 19.05 BMW Xtreme 2. qualification

Saturday / Lauantai

Warm up
10.00 – 10.10 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200

Races / Kilpailut
10.25 Mini GP 1.race 15min
11.00 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200 1.race 15min
11.40 BMW Xtreme 1.race 20min + 1 lap
11.55-13.10 BREAK
12.15 – 13.15 Line UP for Grand Opening / Pit walk (GT Open)
13.15 – 13.25 Grand Opening ( Live TV )
13.30 GT Open + BTC + The Gran Turismo 1.race 20min + 1 lap
14.10 Legends Cars 1.race 15min + 1 lap
14.45 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup 1.race 20min + 1 lap
15.25 Superstock 600 + B600 + Superbike + B1200 1.race 15min
16.00 BMW Xtreme 2.race 20min + 1 lap
16.40 V1600 1. race 20min + 1 lap
17.20 V8 Thunder
18.00 Porsche Sprint Challenge + Porsche Sports Cup 2.race 20min + 1 lap

Official practice & Qualification / Harjoitus ja aika-ajo
18.40 – 19.00 Formula Historic / Ants Seiler Cup

Races / Kilpailut
19.10 V1600 2. race 20min + 1 lap

Sunday / Sunnuntai
9.00 Drivers Breefing Formula Historic (EST/RUS) and Porsche TT (ENG)

Official practice / Harjoitukset
10.00 – 10.10 TCR Baltic

Races / Kilpailut
10.20 V8 Thunder 2.race 20min + 1 lap
11.00 Legends Cars 2.race 15min + 1 lap

Official practice / Harjoitukset
11.25-11.35 TCR Baltic

Races / Kilpailut
11.45 Formula Historic / Ants Seiler Cup

Qualifications / Aika-ajot
12.05-12.20 TCR Baltic

12.35 GT Open + BTC + The Gran Turismo 2.race 20min + 1 lap
13.20 TCR Baltic 1. race 20min + 1 lap

13.40-14.15 BREAK

RACES / Kilpailut
14.20 BMW Xtreme Long Race 3.race 45min
15.25 TCR Baltic 2. race 20min + 1 lap
16.05 Formula Historic / Ants Seiler Cup 2. race 15min + 1 lap